100453   2205
تاریخ انتشار: 1397/09/25 20:04
اقدامات شایسته مدیرعامل و شورای کارگری کارخانه سیمان کارون

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

مهدی عزیزنژاد رئیس شورای کارگری سیمان کارون در گفتگو با خبرنگار ما درباره اقدامات انجام شده در طی چندماه گذشته برای کارخانه سیمان کارون مسجدسلیمان اظهار داشت : از دی ماه سال گذشته که شورای کارگری کارخانه سیمان انتخابات آن انجام شده و تعیین صلاحیت شده تا کنون کارخانه در شرایط نامطلوبی به سر میبرد از نظر حقوق و بیمه و ... ما توانستیم بیمه را تسویه کنیم ومعوقه ای نداریم و حقوق ها وضعیت تقریبا مطلوب دارد و فقط 3 حقوق معوقه داریم .شرایط رستوران در خردادماه راه اندازی مجدد شد.

وی افزود : در طول چندین ماه گذشته 30 نفر از پرسنل تولید ، بهره برداری ، برق و مکانیک این کارخانه ارتقاء شغلی داشتند که  پرسنل جذب و قراردادی بودند که در 4 سال اخیر اتفاق مهم خیلی خوبی برای پرسنل  این کارخانه بوده است . همچنین اتفاق خیلی خوبی که در کارخانه رخ داد در 2 ماه گذشته 24 نفر ازنیروهای بومی و پرسنل هایی که قرارداد خاصی نداشتند و در بلاتکلیف بسر میبردند نیز جذب نیرو شدند . 

رئیس شورای کارگری این کارخانه افزود : آگهی استخدامی جدیدی برای استخدام نیروهای بومی و باسواد که از طریق آزمون مصاحبه عمومی و فنی انجام میگیرد که در شرایط اقتصادی فعلی و باتوجه به بیکاری جوانان شهرستان  که از این آزمون استخدامی دها نفرمیتوانند مشغول بکار شوند که از اقدامات خوب مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این  کارخانه میباشد.

عزیز نژاد در ادامه برای حل مشکلات سالهای گذشته نیز افزود : پرداختی چهاردرصدی  که معوقه سالهای از 94.95.96 بازنشستگان بوده پرداخت شده که این مهم  توسط شورای کارگری بیان و پیگیری شد تا به سرانجام رسید . هچنین سنوات 94 و 95 تسویه شده و تعدادی کم از 96 مانده که حدود 26 نفر از بازنشستگان تسویه نشده اند که تا پایان امسال در سه فقره پرداخت خواهد شد .

وی افزود : مشکل دیگری که در پرداخت های معوقه بوده مربوط به سال 86 است که قرار بر این بوده که مابه التفاوتی پرداخت شود که تا کنون محقق نشده اما امسال با پیگیری های انجام شده توسط آقای رحمانی و مهندس علاقمندیان به پیشرفت خوبی رسیدیم که انشاالله این مهم تا پایان سال انجام خواهد شد .

 مهدی عزیز نژاد ادامه داد :از جناب مهندس ظاهری نماینده محترم شهرستان نیز تقدیر و تشکر میکنیم زیرا در مسائل بحرانی کارخانه به شدت پیگیر و همیار ما بوده و کمک های خیلی شایانی برای کارخانه و پرسنل آن انجام داده .

در پایان رئیس شورای کارگری سیمان کارون افزود : از مسئولان رسانه انتظار داریم که اخبار کذب و اخبار بدون مدرک و مستند را پخش نکنند و به شایعات دامن نزنند .  در آخر از خانواده های پرسنل تشکر میکنیم که به پرسنل در طی این مدت امید داده زیرا ما با امید زنده ایم و بیشتر صبوری داشته باشند تا بتوانیم به آسایش و پیشرفت که ما حاصل هدف ماست دست پیدا کنیم .

 

 

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*