100461   1677
تاریخ انتشار: 1397/09/29 12:38
حذف و تحریم خبرنگاران منتقد و تیز بین در نشست خبری رئیس اداره مخابرات مسجدسلیمان

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

 

 

این روزها در فضای رسانه ای شهرستان مسجدسلیمان، بحث انتخاب گزینشی خبرنگاران برای حضور در نشست خبری مدیران ادامه دارد و خبرنگاران منتقد این مدیران در نشست خبری اجازه ورود نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان، صبح دیروز رئیس اداره مخابرات شهرستان مسجدسلیمان نشست خبری با اصحاب رسانه داشتند که در این نشست از خبرنگاران منتقد وضعیت مخابرات مسجدسلیمان و مدیران ناکارآمد دعوت بعمل نیامد تا از تیغ سوالات چالشی رهایی یابند.

دلیل انتخاب گزینشی ترس از افشای نقاط ضعف و پاسخگویی در برابر سوالات چالشی است.

چون که می خواهند نقاط ضعفشان دیده نشود و ناکارآمدی و نارسایی هایی که به لحاظ مدیریتی دارند افشا نشود.البته خبرنگاران باید در این مورد هوشیار باشند
اگر اینگونه باشد از موضوع خبری خارج می شود.

انتخاب گزینشی برخی از خبرنگاران به جلسات مدیرانی که همسو با دولت و استاندار نیستند در شهرستان مسجدسلیمان رسم شده ، رسمی که فقط برخی از خبرنگارانی را که کمتر انتقاد می کنند و گویا همه چیز را در شهر آرام می بینند را دعوت میکنند تا این اخبار را پوشش دهند. 

گفتن حقیقت تلخ است و تحملش برای طرف مقابل بسیار سخت، پس این امر باعث شده تا برخی از مسئولان و مدیران شهرستان که در آخرین و یا اولین روزهای مدیریتی خود هستند تصمیم بگیرند به جای اینکه زیر سؤال بروند و عدم نظارت و کم کاری ها آن ها نمایان شود، بهتر است که اصلاً خبرنگاران منتقد به برخی از جلسات دعوت نشوند تا این اخبار منتشر نشود.

این دستگاه ها و مدیران به نوعی سعی دارند تا با عدم دعوت برخی از رسانه ها در واقع آن ها را تحریم خبری کنند اما خبرنگاران تیزبین تر از آن هستند و همیشه در راستای انجام رسالت خود به بهترین شکل تلاش می کنند.

برخی از مدیران  از گفتن و بیان کردن مشکلات اداره خود هراس دارند و سعی می کنند با این کار خبرنگاران را متوجه کنند که خبرهای انتقادی نزنند و در خبرهای خود نشان دهند در دستگاه مربوطه  هیچ مشکلی نیست و همه چیز امن وامان است.

که نمونه این اقدام نشست خبری (روز چهارشنبه "عباسی زاده" رئیس مخابرات) شهرستان مسجدسلیمان  می باشد که از خبرنگاران منتقد اداره مخابرات دعوت نکنند.
این مدیران پایه مدیریتی ضعیفی دارندو چنین مدیرانی تلاش می کنند با عدم دعوت از خبرنگاران منتقد خود همه چیز را آرام جلوه دهند.

نکته تاسف برانگیز در این میان آن است که رسانه های دعوت شده در گزارش های خود از برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران خبر داده اند و این در حالی است که به لحاظ  اخلاقی  چنین وضعیتی در دعوت  گزینشی قابل قبول نبوده است و شایسته بود این رسانه های گزینش شده از عبارت برخی خبرنگاران استفاده می کردند.

لازم به ذکر است خبرنگارانی که به جلسه دعوت نشدند از خبرنگاران حامی برنامه های توسعه ای مسجدسلیمان می باشند

با ورود فرماندار علمی و کارآمد شهرستان مسجدسلیمان و تلاش برای تغییرات مدیریتی و انتخاب مدیران کارآمد در راستای توسعه همه جانبه شهرستان مسجدسلیمان انتظار می رود آنچه در شأن مردم شریف مسجدسلیمان هست تحقق یابد و رضایت حداکثری حاصل شود.

 

افشین خدری 

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*