110463   2088
تاریخ انتشار: 1397/10/03 16:07
نشست هم اندیشی اقوام و فرق مذهبی در استانداری خوزستان برگزار شد

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

حبیب اله فضل اله پور سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در جلسه اقوام و فرق مذهبی که در استانداری خوزستان با حضور فرق مذهبی صابئین، زرتشت و آشوریان کلدانی برگزار شد بر نقش و جایگاه ویژه اقوام و فرق مذهبی در توسعه سیاسی و اجتماعی تاکید کرد.

فضل اله پور با تبیین نقش اقوام و فرق مذهبی در ارتقاء انسجام ملی تصریح نمود: گفتمان تعامل گرا و موثر و سازنده مهمترین رکن در روند مناسبات و شاخص های توسعه یافتگی ساختار قومی و فرهنگی یک نظام سیاسی مردمسالاری است و استان نخوزستان با دارا بودن ظرفیت های قومی و نمودهای فرهنگی متنوع از قابلیت ویژه در تقویت انسجام ملی و همگرایی برخوردار است.

وی در ادامه ضمن تصریح بر ضرورت برقراری نشست های هم اندیشی در جهت افزایش تعاملات موثر در شناسایی متغیرهای توسعه یافتگی درون استانی بر افزایش ایجاد بسترهای مناسب جهت ارتباطات منسجم و حمایت از حقوق اقلیت های مذهبی و اهل کتاب مطرح در قانون اساسی در راستای انسجام و همگرایی نظام سیاسی کشور و استان تاکید کرد.

در این نشست بر ایجاد تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات عمرانی، تاکید و مقرر شد اقدامات لازم در جهت افزایش و ارتقاء رضایتمندی عمومی صورت پذیرد. 

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*