110472   2180
تاریخ انتشار: 1397/10/11 07:33
کمبود نفت سفید در اندیکا و بی تفاوتی مسئولان استانی

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

با سردتر شدن هوا و بارش برف در برخی از نقاط شهرستان اندیکا، بسیاری از خانوارهای این شهرستان خصوصا در روستاهای بخش چلو برای تامین نفت سفید جهت روشن کردن وسایل گرمایشی با مشکل مواجه شده و عزم و اراده ای در مسئولین استانی برای برون رفت از این وضعیت هم دیده نمی شود.
بدون شک یکی از بزرگترین نعمت های طبیعی که مردم شهر از آن استفاده می کنند گاز طبیعی است و یکی از نیازهای اساسی و زیربنایی در هر روستا نیز محسوب می شود. چرا که اگر روستاها دارای گاز طبیعی باشند میزان هزینه های مادی و روحی و روانی خانوارهای روستایی و میزان آسیب پذیری جنگل ها و مراتع نیز کم خواهدشد.
مهمترین دلیل افزایش میزان مصرف نفت در روستاهای شهرستان اندیکا در این روز ها کاهش شدید دمای هوا و کوهستانی بودن منطقه می باشد.
قیمت سیلیندر گاز از مرکز شهرستان اندیکا تا روستاهای هدف در بخش چلو بسیار زباد می باشد که واقعاً برای اقتصاد خانوارهای روستایی سخت است و به همین دلیل نیز هجوم به طبیعت و قطع شاخ و برگ درختان در این فصل از سال دوچندان شده است که متاسفانه باعث خشکیدگی درختان نیز خواهدشد.

کمبود نفت سفید در برخی از روستاهای شهرستان اندیکا نیز در حالی است که تلاش های زیادی در جهت رفع این مشکل در مهرماه امسال در جلسه ستاد سوخت شهرستان اندیکا نیز صورت گرفت.


شایسته است مسئولان استانی درخصوص این مشکل از بی تفاوتی خارج شده و نسبت به تامین سوخت زمستان خانوارهای روستایی و عشایری شهرستان اندیکا که هنوز از نعمت گاز طبیعی برخوردار نمی باشند، اقدام موثری کنند و بیش از این بر نارضایتی ها دامن نزنند.

 

افشین خدری

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*