110481   1222
تاریخ انتشار: 1397/10/21 22:43
وقتی جاده های خاکی بلای جان می شوند / حال ناخوش جاده‌ های منطقه چلوار و مردمی که چشم به همت مسئولین دوخته‌اند

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

مردم روستاهای منطقه چلوار از نبود جاده ی آسفالت رنج می برند وضعیت نامناسب راههای ارتباطی روستاهای منطقه چلوار دلیل نارضایتی و ایجاد مشکلات عدیده برای مردم این روستاها شده است جاده خاکی  نیز با کوچک ‌ترین بارندگی رفت و آمد را مختل می‌ کند و این مشکل در زمستان در این روستاها دو چندان می شود.

قابل ذکر است در این مورد به دنبال این گونه کم توجهی تعدادی از مسئولین نیز هم صدا با شهروندان از وضعیت عملکرد برخی ارگان ها به انتقاد برخواسته و خواستار طرح چاره ای اساسی برای این دست مشکلات هستند.

 

 

بخشدار مرکزی شهرستان اندیکا و دهیاران روستاهای منطقه در کنار اهالی از گلایه مندان عدم رسیدگی به وضعیت محوراصلی چشمه چلوار- شهرک زرستان- آرپناه  این بخش می باشند.

پروژه بهسازی وآسفالت جاده ارتباطی چشمه چلوار - شهرک زرستان - آرپناه  بطول ۱۱کیلومترازتوابع بخش مرکزی شهرستان اندیکا که ازتعهدات اداره کل راه وشهرسازی استان خوزستان درسال جاری است وتحویل پیمانکار نیز گردیده  تاکنون هیچگونه عملیاتی در آن انجام نشده و همچنان بلاتکلیف مانده است.

علیرغم تذکرات مکرر اداره راه وشهرسازی ، بخشداری ، فرمانداری و حتی نماینده محترم مجلس که درمحل حضور یافتند و از پیمانکار مربوطه تعهد گرفتند ظرف یک هفته پروژه را آغاز کنند متاسفانه هیچ اقدامی ازسوی پیمانکار مربوطه انجام نشده وجاده ۵ روستای این منطقه به کلی مسدود گردیده وتردد در آن تنها بوسیله تراکتور امکان پذیراست.

 

 

در یکم آبان  ۹۷ زن بارداری درشهرک زرستان به دلیل عدم دسترسی به وسایل نقلیه که ناشی از مسدود بودن جاده ارتباطی روستا بود فرزند خود را از دست میدهد.

مسئولیت این حادثه تلخ به طریقی بر گردن اداره کل راه و شهرسازی است که علیرغم تامین و تخصیص اعتبار وحتی انتخاب پیمانکار قادر نیست پیمانکار منتخب خود را مجاب به انجام تکالیف خود بنماید .

نداشتن راه دسترسی مناسب، انگیزه ماندن در روستا را از اهالی گرفته و افراد ترجیح می‌دهند که به شهرهای اطراف کوچ کنند و از به خطر انداختن جان خود در ایام مختلف سال به دور باشند. نکته قابل اهمیت اینکه این جاده راه ارتباطی بین دو شهرستان لالی و اندیکا می باشد و همچنین تعداد خانوارهای بهره مند از این جاده بیش از 10 هزار نفر می باشد .

 

 

به دلیل نبود جاده استاندارد نه ‌تنها هیچ گردشگری حاضر نیست به این مناطق زیباوگردشگر پذیرسفر کند، بلکه اهالی نیز فرار را بر قرار و ماندن در روستا ترجیح داده‌ و به شهر کوچ کرده‌ اند.

آیا وعده دادن به مردم و عمل نکردن کار درستی است؟ آن هم مردم فقیر ودورافتاده روستاها، بهتر نیست وعده ای که به مردم میدهید عادلانه به آن عمل کنید؟بهتر نیست بود جه ای که برای انجام یک پروژه میگیرید عادلانه آن راهزینه کنید؟

 

 

 

خبرنگار / فرحناز مرادی غریبوند

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*