110495   2359
تاریخ انتشار: 1397/11/20 20:01
آیین کلنگ زنی اولین مدرسه سبز کشور توسط بنیاد نیکوکاری برین شمیرانات در شهرستان مسجدسلیمان بر زمین زده شد.

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اردوان قنبری سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان، جانمراد داودی رییس اداره آموزش و پرورش، دکتر علی امیرزاده خیر مدرسه ساز به همراه جمعی از معاونین اداره آموزش و پرورش و معلمان آیین کلنگ زنی اولین مدرسه سبز کشور توسط بنیاد نیکوکاری برین شمیرانات در شهرستان مسجدسلیمان بر زمین زده شد.

رییس اداره آموزش وپرورش در سخنانی ضمن تبریک دهه مبارک فجر عملکرد خیرین مدرسه ساز را برگرفته از سیره ائمه اطهار (ع) دانست و گفت: کار ائمه نیز آگاهی بخشی و آموزش به جامعه بوده است. وی با بیان این که با وجود ۲۷ هزار دانش آموز همچنان ۶۱ درصد از مدارس شهرستان فرسوده و میانگین دانش آموزان در هر کلاس نیر ۳۷ الی ۴۰ نفر می باشد گفت: نیاز به یک جهاد مدرسه‌سازی در مقاوم‌سازی، بهسازی و ساخت مدارس جدید داریم که امیدواریم شاهد همکاری بیشتر خیرین مدرسه ساز همچون دکتر امیرزاده در این شهرستان باشیم .

رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان با بیان این که خیرین مدرسه ساز، ایثارگران عرصه علم و دانش هستند گفت: کمک به امر مدرسه سازی یکی از بزرگ ترین عنایات خدا به افراد است که می تواند زمینه سلامت و سعادت جامعه را فراهم کند. وی ادامه داد: این سومین مدرسه ای ست که توسط خیرین مدرسه ساز در شهرستان ساخته می شود. داودی گفت: پیش از این مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز شهیدان تقی زاده واقع در پشت سازمان برق که در تاریخ ۱۷ اسفندماه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید، مدرسه دو کلاسه جهاد روستای تنگ مو که پیمانکار آن انتخاب و به زودی آغاز به کار خواهد کرد و این مدرسه که به عنوان سومین مدرسه ای ست که توسط خیرین مدرسه ساز قرار است ساخته شود…

داودی در پایان ضمن تقدیر از زحمات علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت:  تعدادی از این خیرین مدرسه ساز با هدایت و پیگیری های نماینده محترم در حال خدمت رسانی هستند. همچنین جا دارد از حمایت های  دکتر تقی زاده مدیرکل محترم بایت تمامی حمایت ها و پیگیری های شان تقدیر و تشکر نمایم…

مدرسه ۳ کلاسه با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان و مدت یکسال در ریل وی ساخته خواهد شد که علاوه بر این قول مساعد از طرف این خیر برای ساخت مدرسه شبانه روزی در آینده ای نزدیک داده شد‌.
علت نامگذاری این مدرسه بنام”مدرسه سبز”به این دلیل است که این مدرسه با بهترین امکانات روز و جدید ساخته خواهد شد که شکل ساختاری این مدرسه از لحاظ ظاهری و فضای سبز با مدارس عادی متفاوت خواهد بود.

 

 

 

 

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*