120498   1953
تاریخ انتشار: 1397/12/11 17:29
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از انعقاد یک تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و دانشگاه ایالتی ایروان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

محمدرضا عصاری اظهار کرد: اولین تفاهم‌نامه ما در راستای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه و همکاری با سایر دانشگاه‌ها در زمینه‌های مشترک، با دانشگاه ناپل منعقد شده است. تفاهم‌نامه ما با دانشگاه ایالتی ایروان نیز دومین تفاهم‌نامه ما در این زمینه است.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه با دانشگاه ایروان، هم در زمینه فعالیت‌های مرکز پژوهشی جندی شاپور همکاری خواهیم داشت و هم همکاری‌های تحیقیاتی به صورت مشترک میان هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور و ایروان انجام خواهد شد. همچنین در زمینه یافته‌های تحقیقاتی هر دو دانشگاه همکاری می‌کنیم تا هر دو محیط علمی از این مسائل بهره‌برداری کنند.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول درخصوص توسعه همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه تصریح کرد: به زودی با دانشگاه‌های فرانسه و ایتالیا همکاری‌هایی خواهیم داشت. تلاش می‌کنیم با این کشورها در زمینه‌های مشترک همکاری داشته باشیم. با اقدامات انجام شده، احتمالا در اردیبهشت‌ماه تفاهم‌نامه‌هایی با برخی دانشگاه‌ها در فرانسه و ایتالیا منعقد خواهد شد.

عصاری ادامه داد: در این همکاری‌ها ابتدا همکاری در زمینه طرح‌های تحقیقاتی مشترک را دنبال می‌کنیم. اگر فرصت‌های مطالعاتی برای اساتید فراهم شود، در صورت فراهم شدن شرایط تبادل دانشجو را نیز در پی خواهد داشت.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*