130511   4149
تاریخ انتشار: 1398/01/05 21:01
سخنی با فرماندار جدید مسجدسلیمان/افشین خدری فعال مطبوعاتی و رسانه ای

پایگاه خبری تحلیلی ندای خوزستان

 

 

 

 

افشین خدری /سرانجام بعد از چند ماه رایزنی و رد و بدل شدن اسامی متعدد برای برعهده گرفتن سکان فرمانداری مسجدسلیمان قرعه به نام حاج حیدر حجتی نیا زده شد و وی در روزهای آینده به عنوان فرماندار  وارد ساختمان پر رفت و آمد فرمانداری خواهدشد و و تکیه بر کسوت بالاترین مقام اجرایی شهرستان خواهد زد.
 
در معرفی فرماندار جدید مسجدسلیمان بد نیست از نظر بگذرد که وی پیش از این در کارنامه موفق مدیریتی خود مسئولیت های چون
۱-معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان سال۱۳۷۰ الی۱۳۷۱
۲-مسول واحد آموزش سازمان تبلیغات اسلامی غرب کشور (ستاد منطقه ۲ شامل چند استان )ازسال ۱۳۷۲ الی ۱۳۷۴
۳- معاون فرهنگی وقائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان از۱۳۷۴ الی۱۳۷۵
۴-مدیر امور بین الملل ومدیر برنامه وبودجه مرکز جهانی علوم اسلامی (جامعه المصطفی )از۱۳۷۵ الی ۱۳۷۸
۵-نماینده طلاب وفضلای مسجدسلیمان درمجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه های علیمه کشورازسال ۱۳۷۹الی ۱۳۸۴
۶-دبیر وجانشین کمیسیون فرهنگ وورزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از۱۳۸۷الی ۱۳۸۹
۷-مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از۱۳۸۴تاکنون را برعهده داشته است و نیز به عنوان چهره دانشگاهی شناخته می شود.
مسئولیت هایی که بی شک توانسته از او مدیری باتجربه ،برنامه ریز،جسور و به مراتب لایق بسازد. ناگفته نماند پیشتر با شخصیت آزاد اندیش،مهربان و متین و متواضع ایشان از طرق مختلف ازجمله ارتباط با مسجدسلیمانی  های مقیم اهواز و تهران آشنایی پیدا کرده بودم. مشخصه و خصوصیاتی که امید می رود در روند توسعه شهرستان اثر مطلوب بگذارد.چرا که با این سابقه و ذکر خیر های که از حضرتعالی برادر عزیزم جناب آقای حجت الاسلام حاج حیدر حجتی نیا شنیده ایم معتقدیم انتخاب و حضور جنابعالی در فرمانداری مسجدسلیمان نقطه عطفی برای توسعه شهرستان است.
البته تسلط شما بر ریز اطلاعات شهرستان خود مایه تعجب گردیده است .صحبت های پر مفهومی و پخته ای که از پشت تریبون  ایراد میکنید و از نظر همگان گذشت و بر دلها مینشیند در نوع خود جالب و به نظر می رسد.
اما برادر عزیز و ارجمندم جناب آقای فرماندار ضمن خوش آمد گویی به حضرتعالی بیان چند نکته را خالی از لطف نمی دانم و عنایت آن جناب را به آنها جلب می نماییم.امید دارم با عزم بلند و جدیت بالایی که از شما سراغ می رود بر انجام آنها به نحو احسن همت بگمارید و در طول خدمتتان در مسجدسلیمان اندیشه ی توسعه و آبادانی مسجدسلیمان دغدغه همیشگیتان باشد و در خدمت منافع شهرمان و مردم شریف دیار اولین ها باشید.
 
نکته اول :برادر گرامی و ارجمندم جناب آقای حجت الاسلام حجتی نیا ،مسجدسلیمان بزرگ بیش از هر زمان دیگری تشنه توسعه و پیشرفت همه جانبه است .مردمان این دیار حامی و پشتیبان شخص یا اشخاصی هستند که دل در گرو پیشرفت دارند،به دنبال مدیران جسوری هستند که با اعتقاد به کار شبانه روزی موانع سد راه را بر می دارند .((انتخابات پرشکوه مجلس  گذشته خود موید این موضوع است که مردم به دنبال افرادی هستند که روند توسعه شهرستان را تداوم بخشد چراکه مردم مسجدسلیمان به ادامه دادن روند توسعه پاسخ قاطع آری گفتند)) آنچه امیدواریم حضرتعالی در مدتی که بر صندلی فرمانداری مسجدسلیمان جلوس می کنید به کار ببندید این است که در ادامه روند توسعه شهرستان مثمر ثمر باشید و خستگی به تن راه ندهید و کار شبانه روزی را سر لوحه کار خود و همکارانتان قرار دهید تا از انبوه عقب ماندگی های این دیار جبران و کاسته شود ،از حاشیه ها بپرهیزید و به متن کار و امورات اصلی شهرستان بپردازید ،جز اندیشه خدمتگزاری و توسعه مسجدسلیمان دغدغه حزبی و جناحی نداشته باشید،شجاع باشید و با جسارت حق و حقوق شهرستان را مطالبه گر شوید. همکاران و همراهانتان برای خدمت به مردم را از مدیران خبره و آشنا به امور انتخاب کنید.نیاز اصلی مسجدسلیمان داشتن مدیران جسور و کاردان است امری که متاسفانه در مسجدسلیمان همواره نادیده گرفته شده است و ضربه عمیق و خوب نشدنی از این ناحیه بر پیکره بی جان این شهر وارد شده است .مسجدسلیمان و مسجدسلیمانی دل بسته مدیران شجاع و جسور هستند ،با انتخاب و ورود شما امروز دیگر انتظار داریم حلقه مدیریتی شهرستان برخوردار از این خصیصه مهم باشد.با برنامه حرکت کنید و برنامه ارائه دهید ،نشست های تخصصی با اهالی فن و خبرگان هر حوزه برگزار گردد.می دانیم و می دانید مشکلات شهرستان از حد انبوه نیز گذشته است آنچه از شما انتظار می رود کاستن از بار مشکلات و دغدغه های مردم است .
 
نکته دوم:جناب آقای فرماندار حضرتعالی عهده دار بالاترین مقام اجرایی شهرستان هستید باید بدانید اولویت های شهر نیازمند شناسایی است و باید همت عالی خود را مصروف انجام و حل آنها کنید .
 
نکته سوم : برادر عزیز و فرماندار هم تبار و هم زبانمان جناب آقای حجتی نیا ، در بررسی کارنامه موفق گذشته حضرتعالی مشاهده کرده ایم تعامل نقطه عطف و امیدی است که بیش از هر چیزی دیگر می توان از آن به نیکی یاد کرد . این تعامل از خصوصیات خوب و برجسته ایست که ما را بیش از این دل بسته حضورتان کرده است. از این ویژگی ارزشمند و گوهر گرانبها و نایاب انتظار می رود در شهرستان در همه امور به کار گیرد تا کارها و امورات شهرستان سریعتر رفع و رجوع 
گردد.
 
نکته چهارم :فرماندار محترم، مسجدسلیمان سربلند با انتخاب هوشمندانه و مدبرانه مردمش از برکت وجود نماینده ای فعال و پرانرژی با قدرت چانمه زنی فوق العاده بالا در بین رجل مملکتی برخوردار است آنچه مورد انتظار مردم است همراهی و هماهنگی حضرتعالی با نماینده شهرستان است در کنار نماینده باشید و از حق و حقوق مردم مسجدسلیمان دفاع کنید . از حضور و تردد وزرا و معاونین ایشان که با تلاش نماینده مردم قدم در شهرستان می گزارند بهترین بهره را برای خدمت هرچه تمامتر به مردم ببرید و بودجه های خارج از برنامه ای که از این طریق جذب می شود با پیگیری به موقع جذب وبا برنامه ریزی درست و اصولی مصروف کارهای نیمه تمام و فراموش شده گردد.
 
نکته پنجم: از حضرتعالی به عنوان فردی باسواد ،حوزوی و  دانشگاهی و همچنین اهل سیاست یاد می شود همچنین در مرور کارنامه موفقتان دریافته ایم که خوشبختانه اهل رسانه هستید و رسانه ای فکر می کنید و قدم برمی دارید
به همین دلیل از دیگر انتظارات پر شمار ما این است که با مطبوعات محلی و اهالی رسانه و خبرنگاران ارتباط تنگاتنگ برقرار کنید ،رسانه های مسجدسلیمانی و افراد صاحب قلم این شهر را دل سوخته شهر بدانید،نقد های آنها را تحسین و از ظرفیت انتقاد ها به سود شهرستان و مدیریت تحت امر خود بهره بجویید ،فضای انتقاد را برای منتقدین باز بگذارید،نقد را مترادف با دشمنی ندانیدُمتاسفانه عده ای قلیل و اندک در این شهر پرسش و نقد را مترادف با دشمنی گرفته و می گیرند امید به آن داریم حضرتعالی منتقدین را تکریم کنید و بر آنانی که نقد سازنده را مزاحم می داند غلیان غضبشان را با چوبدستی خرد رام کنید. نشست های مرتب را از اهالی رسانه دریغ نکنید و دستگاه های اجرایی شهرستان را به ارتباط با رسانه ها تشویق کنید.
 
در آخر ضمن خوش آمد گویی مجدد امیدواریم با حضور با درایت حضرتعالی مسجدسلیمان عزیز قدم های استوارتری به سمت توسعه و پیشرفت بردارد و به شایستگی های در حد نام و آوازه اش دست یابد. انشاالله
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*